Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Avg.2008, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slovenac Kerin pobednik šabačkog plivačkog maratona

ŠABAC - Slovenački plivač Rok Kerin pobednik je plivačkog maratona "Trka mira", održanog na plaži "Stari grad" u Šapcu. Kerin je stazu od 11 kilometara preplivao za sat, 40 minuta i 50 sekundi.

Drugi je na cilj stigao Jasmin Gračanin iz Novog Pazara, koji je deonicu preplivao za 1:58,43 a treći Jugoslav Milutinović iz Beograda u vremenu od 2:00,10. U trci je učestvovalo 13 takmičara iz Srbije, Slovenije i Makedonije.

"Trka mira" >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << održava se u znak sećanja na "Krvavi marš" Šapčana 1941. godine do sela Jarak kada su nemački vojnici ubili oko 500 zarobljenika. Zbog tog plivačkog maratona u Šapcu se od pre četiri godine organizuje i FINA maraton koji se boduje za svetski kup.

U "Trci mira" učestvuju plivači bez FINA licence, a jedini uslov za plivače je lekarski pregled.

U sklopu trkačkog dana organizuje se i mini-maraton na stazi dugoj četiri i po kilometara koji nosi ime po jednom od osnivača maratonskog plivanja u Šapcu, novinaru Ljubomiru Ljupčetu Kostiću. U toj trci danas je pobedio Nebojša Grujić iz Šapca, drugi je bio Nemanja Janjić, a treći Darko Banovski.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.