Izvor: Sportski Žurnal, 07.Sep.2012, 11:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Škotski “Herald”: Mihajlović rasista i nacionalista
Škotska štampa je „đonom“ dočekala Sinišu Mihajlovića.
„Herald Skotland“ objavio je veliki tekst pod naslovom: „Siniša Mihajlović: istorija nasilja“ u kome čitaoce navodi na zaključak da su život i karijera selektora Srbije obeleženi incidentima na terenu i van terena.
– Mihajlović je bio kriv za rasističko ponašanje, javno je podržavao čoveka osuđenog za ratne zločine, a sada je iz tima prognao igrača koji nije hteo da peva himnu. Iz >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << svega ne može biti izuzet, ali može da objasni. On je intrigantna figura, ličnost oštrih kontrasta, trener koji uči na greškama iz prošlosti – piše „Herald Skotland“.
Autor teksta navodi da bi Mihajlovićeva priča mogla da posluži kao scenario za TV sapunicu, jer je iz malog slavonskog grada stigao do zvezde Serije A.
U pozadini se, međutim, krije priča koja, kako piše „Herald“ sadrži istinsku tragediju.
Podsećajući čitaoce da je Mihajlović sin Srbina i Hrvatice, „Herald“ piše kako se selektor Srbije svojevremeno kao igrač Lacija natpisom na majici javno oprostio od ubijenog mu prijatelja Željka Ražnatovića Arkana.
Škoti se setili i incidenta između Mihajlovića i Francuza Patrika Vijere na meču Lige šampiona između Lacija i Arsenala.
Posle tog meča Mihajlović je kažnjen zbog vređanja Vijere na rasnoj osnovi, uz citat da ga je nazvao „crno kopile“.
Nastavak na Sportski Žurnal...





