Sitijev uragan nije ostavio ništa od Sportinga VIDEO

Izvor: B92, 15.Feb.2022, 23:54

Fudbaleri Mančester sitija deklasirali su Sporting u Lisabonu u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona – 5:0 (4:0).

Kaznena ekspedicija Pepa Gvardiole gotovo izvesno je već sada obezbedila plasman među osam najboljih i nakon ovog rezultata bi revanš trebalo da bude puka formalnost.

Meč na stadionu "Žose Alvelade" sudio je najbolji srpski arbitar Srđan Jovanović.

Siti ništa nije kalkulisao i ušao je u utakmicu sa punim gasom. Već u 7. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minutu je Rijad Marez, posle dodavanja Kevina de Brujnea, načeo portugalsku ekipu.

Samo 10 minuta kasnije bilo je 2:0, a strelac veoma lepog gola je bio Bernardo Silva.

Mančester siti nije imao nikakvu nameru da se zaustavi i do kraja prvog poluvremena stigao je do četiri postignuta pogotka.

Najpre je u 32. minutu i Fil Foden upisao svoje ime na semafor, da bi minut pre odlaska na odmor Bernardo Silva došao do drugog gola za ukupnih 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Rahim Sterling u 58. minutu.

Nakon toga je Siti spustio papučicu sa gasa i vrlo rutinski priveo utakmicu kraju.