Siti se kockao, Čelsi konačno slavio

Izvor: B92, 06.Maj.2023, 17:55

Siti se "kockao", Čelsi konačno slavio

Fudbaler Mančester sitija savladali su Lids rezultatom 2:1, u meču 35. kola Premijer lige.

Tim Pepa Gvardiole je dominirao tokom celog meča, ali je u finišu u roku od samo tri minuta zabrinuo svoje navijače.

"Građani" su dugo vodili, zahvaljujući golovima Ilkaja Gindoana na asistencije Rijada Mareza u 19. i 27. minutu, da bi kapiten Sitija u 84. promašio penal za het-trik.

Kazna je stigla samo minut kasnije, Rodrigo je savladao Edersona i tako zakuvao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << situaciju.

Lider na tabeli je, ipak, uspeo da sačuva vođstvo, stigne do 10. uzastopnog trijumfa i pobegne drugoplasiranom Arsenalu na +4.

Siti je u duelu sa Lidsom imao četiri puta više pokušaja, posed veći od 80 odsto i bilo bi zaista ogromno iznenađenje da su gosti stigli do izjednačenja.

Lidsu predstoji grčevita borba za opstanak, trenutno je 17. na tabeli sa 30 bodova, koliko ima 16. Lester i 18. Notingem Forest, koji tek treba da odigraju svoje mečeve.

Pobedu na strani ostvario je Čelsi, koji je savladao Bornmut rezultatom 3:1.

Londonski klub je tako slavio prvi put posle sedam utakmica, u kojima je osvojio samo dva boda.

Galager je u devetom minutu doneo vođstvo Čelsiju, ali je Vinja lepim golom u 21. minutu izjednačio rezultat.

Dugo je taj rezultat bio na snazi, da bi Čelsi u finišu stigao do tri boda, zahvaljujući Badijašilu u 82, odnosno Žoau Feliksu u 86. minutu.

Čelsi je sada 11. na tabeli sa 42 boda, dok je Bornmut, koji je u sasvim solidnoj formi, 14. sa tri poena manje.

Totenhem je na svom terenu minimalnim rezultatom savladao Kristal Palas – 1:0.

Jedini gol postigao je Hari Kejn glavom u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Totenhem je slavio posle četiri meča, šesti je sa 57 bodova, dok je Palas 12. sa 40 poena.

Konačno, Vulverhempton je pobedio Aston Vilu (1:0), golom Totija u devetom minutu.

"Vukovi" su praktično obezbedili opstanak, 13. su sa 40 bodova, dok je Vila osma sa 54 poena.