Izvor: Blic, 27.Mar.2013, 19:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Siti otvara škole fudbala širom sveta
Mančester siti planira da otvori seriju međunarodnih trenažnih školskih centara širom sveta po uzoru na školu fudbala koja postoji u Abu Dabiju.
Kako se navodi, škola u Abu Dabiju koju vodi pet trenera, skoro je duplirala broj učenika otkako je pre godinu dana otvorena i sada broji 550 dečaka i devojčica uzrasta od pet do 18 godina.
Mančester siti je od 2008. godine u vlasništvu šeika Mansura i njegove Abu Dabi Junajted grupe i njihova investicija donela >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je plod - titulu prvaka Premijer lige 2012.
"Svaki put kad dođem u ovu fudbalsku školu oduševim se brojem dece koja žele da nauče da igraju kao fudbaleri Sitija", rekao je bivši fudbaler Arsenala Patrik Vijera, koji radi u sektoru za razvoj fudbala Sitija.
On je naglasio da je "izuzetno važno da se deca u ranom uzrastu treniraju na pravilan način".





















