Siti odbranio titulu u Premijer ligi!

Izvor: B92, 22.Maj.2022, 16:35

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su osmi titulu prvaka pošto su posle velike drame i preokreta pobedili Aston Vilu sa 3:2 (0:1).

Totenhem je pobedom od 5:0 u Noriču obezbedio plasman u Ligu šampiona, Arsenal će u Ligu Evrope, baš kao i Mančester junajted, dok će Vest Hem u Ligu Konferencija.

Status premijerligaša izgubila je ekipa Barnlija.

Ne pamti se takav dan u Premijer ligi, toliko je to bilo popodne za infarkt, ali vredelo je videti svaki od >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << poslednjih 90 minuta na deset stadiona.

Liverpul je, ispostavilo se, zabeležio pirovu pobedu kod kuće protiv Vulvsa od 2:1 (1:1), tako da Jirgenu Klopu ostaje uteha da pokušaju u finalu Lige šampiona 28. maja sa Realom.

Izgledalo je da će Liverpul uspeti da u poslednjim metrima sezone pretekne "građane", koji su 75 minuta bili na kolenima, Aston Vila je vodila sa 2:0 na Erihadu, a onda je usledilo - čudo u plavom.

Pet minuta je bilo potrebno da igrači Pepa Gvardiole dođu sebi postignu tri gola, dva Ilkaj Gundogan i jedan Rodri i da padnu sve nade "crvenih".

A počelo je užasno po Siti, posle odlične akcije po desnoj strani i centaršuta Dinja, na pravo mestu bio je Mati Keš koji je glavom matirao Edersona - 0:1.

Bez šuta u okvir gola u prvih 45 minuta, Siti nije imao čemu da se nada, pa su morali daleko bolje u nastavku.

Međutim, Aston Vila je u 69. minutu duplirala prednost preko Felipea Kutinja, i nije bilo druge nego da Siti navali iz sve snage.

I ne da im je uspelo, nego su napravili još jednu priču za istoriju.

Gundogan u 76. i 81, te Rodri u 78. minutu su pretvorili u prah i pepeo sve što su igrači Vile uradili dotle.

S druge strane, na Enfildu, igrao se treći minut kada je posle ispucavanja golmana, lopta posle pogrešne procene Konatea, došla do kaznenog prostora, Himenez je centrirao, a Pedro Neto poslao loptu u mrežu Liverpula za 0:1!

Opomena na vreme, Dijaz i Nabi Keita u 10. i 14. minutu imali su prilike da izjednače, ali je moglo bili lako i 0:2 da je Leon Dendonker bio precizniji u 18. minutu.

I onda u 24. minutu, Liverpul je izjednačio.

Tijago Alkantara je sjajno uposlio Sadija Manea, on je rutinski utrčao pred gol i zatresao mrežu za 1:1.

Mogli su gosti u 38. minutu i do novog vođstva, ali je Alison sjajno odbranio udarac Hvana.

U nastavku, Liverpul je uspeo da dođe do dva gola i pobede, strelci su bili Salah u 84. i Endi Robertson u 89. minutu, ali nije bilo slavlja na kraju, jer je Siti načinio neverovatan preokret kod kuće protiv Aston Vile i slavio sa 3:2.