Siti novi lider Premijeršipa

Izvor: B92, 15.Okt.2011, 19:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ekipa Mančester sitija iskoristila je remi na "Enfildu" i postal novi lider engleske Premijer lige posle mečeva 8. kola.

Igrači Roberta Manćinija su na svom stadionu pregazili Aston Vilu sa 4:1 i stekli dva boda prednosti ispred gradskog rivala Junajteda.

Stouk Siti je nastavio dominaciju na svom terenu jer je sa 2:0 nadigrao Fulam, Norič je sa 3:1 savladao Svonsi, Bolton istom rezultatom slavio u Viganu, dok su KPR i Blekburn igrali 1:1. U poslednjem meču dana Čelsi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je pobedio Everton sa 3:1.

Mančester Siti je rutinski osvojio bodove protiv Aston Vile, a menadžer Roberto Manćini iskoristio je priliku da odmori igrače koji su imali reprezentativne obaveze i sačuva ih za Ligu šampiona.

Aleksandar Kolarov i Edin Džeko nisu igrali, dok je David Silva na terenu proveo samo 20 minuta. Prvi put ove sezone u Premijer ligi zaigrao je Oven Hargrivs.

Siti je poveo već u 28. minutu kada je Mario Baloteli iskoristo status jedinog napadača u postavi. Meč je rešen početkom dugog dela kada su Adam Džonson i Vinsen Kompani savladali bivšeg saigrača Šeja Givena. Stiv Vornok je u 65. minutu smanjio prednost domaćina, ali je trijumf "građana" potvrdio Džejms Milener 20 minuta pre kraja.

Čelsi je nastavio da prati mančesterski dvojac rutinskom pobedom nad Evertonom. Ekipa Andrea Viljas-Boaša je već u prvom poluvremenu vodila sa 2:0 pogocima Danijela Staridža i Džona Terija, a sve je rešio Ramireš u 62. minutu. Apostolos Velios je u 81. minutu ublažio poraz slabih "karamela". Branislav Ivanović odigrao je ceo meč u tandemu sa Terijem.

Stouk dominira na svom stadionu "Britanija", a iako 80 minuta nije nije bilo golova, Fulam je na kraju poražen sa 2:0. Seriju od tri meča bez pobede za Stouk prekinuli su Džonatan Volters i Rori Delap pogocima u poslednih 10 minuta.

Ekipa Blekburna je poslednja i posel ovog kola, ali je bar izbegla poraz u Londonu. Kvins Park Rendžersi su poveli već u 16. minutu preko Helgusona, ali su gosti bili bolji u nastavku meča i preko Kristofera Sambe izjednačio u 35. minutu. Radosav Petrović odigrao je ceo meč za goste.