Izvor: B92, 12.Jul.2012, 12:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Singapur demantuje Eklstona
Organizatori trke za Veliku nagradu Singapura demantovali su prvog čoveka Formule 1 Bernija Eklstona da su pristali da budu domaćin trke još pet godina.
Eklston je rekao da su "rešene sve prepreke" do postizanja sporazuma i da je novi petogodišnji ugovor spreman za potpisivanje.
Uprava VN Singapura objavila je, međutim, da je dobila zvaničnu ponudu vlasnika komercijalnih prava, ali da nije zadovoljna uslovima i da su pregovori "i dalje u toku".
"Ono što >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nam trenutno nudi administracija Formule 1 nije dovoljno da se posvetimo petogodišnjem produženju", navodi se u saopštenju.
Prvi petogodišnji ugovor za jedinu noćnu trku F1 ističe posle ovogodišnje Velike nagrade u septembru, a pregovori o produženju traju skoro godinu dana.
"VN Singapura pregovara da bi učvrstila uslove koji nude komercijalnu isplativost", piše u saopštenju organizatora.
Singapur navodno plaća 40 miliona dolara godišnje za organizaciju trke, što je daleko više nego što daju neke druge zemlje, uključujući i susednu Maleziju.








