Silva: Mitrović je i dalje naš prvi penaldžija

Izvor: B92, 03.Jan.2023, 17:43

Silva: Mitrović je i dalje naš prvi penaldžija

Fudbalere Fulama od 20.45 očekuje gostovanje Lesteru u utakmici 18. kola Premijer lige.

Aleksandar Mitrović, najbolji strelac ekipe iz Londona, nije u proteklom kolu uspeo da se upiše u strelce na meču sa Sautemptonom (2:1).

Njegov udarac u šestom minutu nadoknade odbranio je golman Gavin Bazanu, ali menadžer Fulama Marko Silva stao je u odbranu srpskog napadača.

Mitrović je ove sezone imao prilike pet puta da izvodi penale, tri je pogodio, ali Silva >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kaže da će golgeter Fulama i dalje biti taj koji će ih izvoditi.

"Mitrović je naš izvođač penala, i kad bude sledeća prilika, on će opet biti taj koji će ga izvoditi", jasan je strateg Fulama.

Ove sezone, Mitrović je u dresu Fulama imao veoma zapaženu statistiku.

On je sa 65 udaraca na gol, igrač koji je po tom parametru na čelu u Premijer ligi, kao i u još jednom.

Mitrović je igrač koji je dobio najviše duela u skoku, čak 69.

"Mitrogol" je na 14 utakmica za Fulam postigao deset golova, a priliku da popravi skor ima već na King Pauer stadionu.

Nije tajna da bi mnogi klubovi želeli da ga vide u svojim redovima, ali Silva ima jasnu poruku.

"Šta bih poručio zainteresovanim klubovima? Da sam veoma srećan što je ovde otkako sam i ja, on je ovde srećan. Mi smo na početku ili negde na sredini procesa. I neke pozicije za nas je nemoguće da promenimo", zaključio je menažder Fulama.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.