Silađiju bronza u Montereju

Izvor: B92, 10.Jul.2008, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentativac Srbije u plivanju Čaba Silađi osvojio je na juniorskom SP u Montereju bronzanu medalju u trci na 100m prsno.

Silađi je ostvario vreme jedan minut, dve sekunde i 57 stotinki. Titulu svetskog prvaka osvojio je Britanac Danijel Slivinski rezultatom 1:02,19, dok je srebro pripalo nemačkom plivaču Marku Kohu koji je na cilju zabeležio vreme od 1:02,56 minuta.

Drugi srpski predstavnik Ivan Lenđer plasirao se u finale trke na 100 metara delfin >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stilom pošto je u polufinalu zauzeo ukupno treće mesto u vremenu 53,33 sekunde. Najbrži polufinalista bio je Novozelanđanin Bil Danijel (52,76).

Anđelka Petrović nije uspela da se plasira u polufinale trke na 100 metara slobodnim stilom pošto je u kvalifikacijama zauzela 18. mesto u vremenu 57,89.

Među 16 najboljih nije se plasirala ni Tijana Vukomanović koja je u kvalifikacijama trke na 200 metara delfin stilom zauzela 21. mesto u vremenu 2:20,24.