Izvor: B92, 30.Jul.2019, 09:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Serija A počinje "žestoko"
Serija A objavila je kalendar za predstojeću sezonu, a već u drugom kolu nas očekuju dva sjajna duela.
Drugog vikenda u septembru na programu je prva direktna bitka za "Skudeto", duel glavnih favorita za titulu Juventusa i Napolija u Torinu.
Istog vikenda na programu je i veliki gradski derbi Rima između Lacija i Rome na Olimpiku.
Prvi "Derbi dela Madonina" između Milana i Intera je u četvrtom kolu 22. septembra, dok će se Antonio Konte na čelu "nerazura" >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prvi put sresti sa bivšim klubom u kojem ima status legende Juventusom u sedmom kolu 6. oktobra.
U 11. kolu nas očekuju okršaji Roma – Napoli i Milan – Lacio, dok će novembar posebno biti težak za Juventus jer ga u dva uzastopna vikenda očekuju gradski derbi sa Torinom te sudar sa Milanom.
Đenovljanski "Derbi dela Lanterna" između Đenoe i Sampdorije na programu je sredinom decembra, a ništa manje uzbuđenja neće biti na startu 2020.
U januaru čekamo okršaje Napoli – Inter, Lacio – Napoli, Inter – Atalanta i Roma – Juventus koji se sastaju u 19. kolu, a zaključno s njim bismo lako mogli da vidimo ko je na "pol" poziciji za osvajanje titule.
Ipak, "Dan D" će najverovatnije, ako budemo imali sreće, biti 26. januar, kada će Napoli dočekati Juventus na povratku Mauricija Sarija na San Paolo.
U istom kolu je novi derbi Rima, dok je drugi derbi Milana 9. februara. Juventus i Torino se opet sastaju 5. aprila, a drugi derbi Ligurije je 3. marta.
Kompletan raspored Serije A, koja kreće 25. avgusta, možete pogledati OVDE.












