Serija A: Sasuolo odneo sva tri boda iz Firence

Izvor: B92, 29.Apr.2019, 23:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Sasuola napravili su iznenađenje u 34. kolu Serije A pobedivši Fiorentinu sa minimalnih 1:0 na gostovanju.

Sasuolo je došao do zaslužene pobede kojom je produbio krizu Fiorentine (12 mečeva bez pobede) i prestigao je na tabeli.

Jedini gol na meču bio je delo napadača gostiju Dominika Berardija, koji je mrežu Labana Lafonta zatresao u 37. minutu utakmice.

Fiorentina je imala priliku da veoma brzo dođe do izjednačenja. Domaći su izborili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << jedanaesterac u 41. minutu, ali sa bele tačke precizan nije bio Žordan Vertu.

U drugom poluvremenu "viola" je imala dosta sreće, s obzirom da je gol Meriha Demirala poništen zbog ofsajda.

Izabranici Vićenca Montele imali su nekoliko prilika da dođu do izjednačenja, pre svega preko Luisa Muriela, ali je kolumbijski napadač na kraju ostao bez gola.