Izvor: B92, 29.Avg.2018, 14:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sejdu Dumbija pojačao napad Đirone
Fudbaler iz Obale Slonovače Sejdu Dumbija prešao je u Đironu kao slobodan igrač i potpisao trogodišnji ugovor, objavio je klub.
Hitri napadač prošlu sezonu proveo je na pozajmici u Sportingu iz Lisabona iz Rome, pre nego što mu je istekla saradnja sa rimskim klubom gde nije opravdao velika očekivanja.
Roma ga je u januaru 2015. godine platila 14,5 miliona evra moskovskom CSKA, ali je odigrao samo 13 mečeva i to dve sezone bio na pozajmicama u CSKA, Njukaslu, Bazelu i Sportingu.
Za Sporting je prošle sezone odigrao 17 utakmica i postigao četiri gola, a u Evropi igrao je još za Jang Bojs.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.







