Šefild šokirao Junajted na Old Trafordu, remi Evertona i Lestera

Izvor: B92, 28.Jan.2021, 00:15

Šefild šokirao Junajted na "Old Trafordu", remi Evertona i Lestera

Fudbaleri Šefild junajteda slavili su kao gosti veliku pobedu nad Mančester junajtedom 2:1 (1:0) u utakmici 20. kola Premijer lige.

Bila je to četvrta pobeda gostujuće ekipe u poslednjih pet mečeva i četvrti poraz Junajteda od starta sezone, sve su doživeli na svom terenu.

Neverovatno je kako je tim Olea Gunara Solskjera odigrao slabo i bezidejno, dok su gosti, koji du došli da se brane, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iskoristili šanse koje su im se ukazale da dođu do veoma bitnih bodova u borbi za opstanak.

Imali su veliku priliku da pobedom prestignu Mančester siti i vrate se na čelo tabele, ali nisu je iskoristili i Šefild je posle možda i najbolje partije ove sezone odneo bodove.

Gosti su poveli posle prve ozbiljnije situacije, posle kornera u 23. minutu.

Užasno je reagovala čitava odbrana Junajteda, posebno golman de Hea i Kin Brajan je glavom zahvatio loptu i poslao je u mrežu.

Junajted je u nastavku uspeo na isti način da uzvrati i stigne do izjednačenja.

Korner je izveo Aleks Teles, Hari Megvajer je skočio najviše i glavom prosledio loptu iza leđa golmana Ramsdejla.

Junajted je istina krenuo po taj drugi gol, ali bez ikakvog plana i ideje.

Ni izmene nisu dale ploda, a da sve bude gore po njih, gosti su postigli još jedan gol.

Ponovo je u 74. minutu loše reagovala odbrana, nisu uspeli da otklone opasnost posle nekoliko intervencija, Oliver Burk je šutirao, lopta je pogodila Tuanzebea i od prečke se odbila u mrežu za konačnih 1:2.

Tako je Junajted konačno poražen posle 13 mečeva u Premijer ligi.

U isto vreme na "Gudisonu" su igrali Everton i Lester i podelili plen (1:1).

Everton je uspeo da dođe do prednosti u 30. minutu, a strelac je bio Džej Rodrigez.

Ipak, tim Karla Ančelotija nije uspeo da sačuva prednost u nastavku, a Lester je došao do gola koji mu je doneo dragocen bod u borbi za vrh.

Igrao se 67. minut kada je Belgijanac Juri Tilemans šutirao sa 18 metara, lopta je ispod ruku golmana Pikforda završila u mreži.