Sedmica na otvaranju 25. kola Serije A!

Izvor: Mondo, 12.Feb.2016, 00:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Sedmica" na otvaranju 25. kola Serije A!

Na poluvremenu ništa nije nagoveštavalo vatromet u drugih 45 minuta.

Na neočekivanom otvaranju 25. kola Serije A, zakazanom za četvrtak uveče – sedam golova i sedam različitih strelaca.

Pet lopti završilo je u mreži gostiju na polupraznom "Olimpiku".

Lacio – Verona 5:2 (1:0) u utakmici koja bi trebalo da najavi burno kolo "kalča".

Ništa nije slutilo na ovakav vatromet, jer je prvo poluvreme otišlo u nepovrat bezidejnom igrom >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << dva tima i teško da bismo ga pomenuli da u 45. minutu Alesandro Matri nije pogodio mrežu na pas Danila Kataldija za peti gol od kada je letos stigao (i) u Rim.

A, Srbi?

Sergej Milinković-Savić odigrao je svih 90 minuta za Lacio, Filip Đorđević presedeo je meč na klupi, Dušan Basta nije bio u sastavu, a Milan Biševac od ranije je povređen, dok je na drugoj strani Boško Janković bio u startnih 11 Verone, ali je zamenjen u 50. minutu kada je Žilberto ušao u igru.

Kada je Matri "skinuo mrak", golovi su počeli da se ređaju kao na traci. Kataldi je u 50. minutu asistirao i Stefanu Mauriju, potom je Matri bio u ulozi asistenta za gol Felipea Andersona za 3:0 u 69. minutu.

Verona je, nakon tri izvrešene izmene, nagovestila da bi mogla da se vrati u meč: Leandro Greko, bivši igrač Rome, pogodio je u 72. za 3:1, a "večni" Luka Toni na pas Pavela Vzoleka u 79. za 3:2.

Koliko je gostima bilo potrebno da smanje na "opasnih" 3:2, toliko je i domaćinu bilo potrebno da reši meč i stigne do "sedmice": U 82. minutu upisao se Sejdu Kejta na pas Miroslava Klosea, a onda je Antonio Kandreva, čim je ušao u igru umesto Andersona, realizovao penal u 90. minutu za konačnih 5:2, što je prva pobeda Lacija u Seriji A od 24. januara i trjumufa nad Kjevom u Rimu od 4:1.

U međuvremenu, u mečevima sa Udinezeom (0:0), Napolijem (0:2) i Đenovom (0:0), "lacijali" nisu dali ni gol. Pre i posle toga – devet!

Izvor: YouTube