Sedmica Udinezea u Palermu, kiks oba rimska rivala

Izvor: Blic, 27.Feb.2011, 18:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Katanije su savladali Đenovu kod kuće rezultatom 2:1 u prvoj, prilično uzbudljvoj utakmici nedeljnog programa 27. kola Serije A i tako se dodatno udaljili od opasne zone. Međutim, to nije ništa za ono što se dešava u Palermu gde Udineze vodi 7:0 posle sat vremena igre!

Di Natale i čileanska senzacija Aleksis Sančez su propisno napunili mrežu domaćih posle samo 28 minuta kada je bilo 3:0, ali se goleada nije na tome završila.

Bacinović je do 40. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << minuta stigao da zaradi dva žuta kartona, a to je poslužilo Di Nataleu i Sančezu da "petardu" kompletiraju pre kraja poluvremena.

Ubojiti dvojac "zebri" nije prestao, pa je do isteka sata igre stigao do 7:0, a Palermo je usput, zbog crvenog kartona ostao i bez Darmijana.

Ranije danas, Đenova je povela u 19.minutu preko Flora Floresa, koji je postigao gol pokupivši "otpadak" iz prilično sumnjive situacije i, čini se, malog ofsajda koji linijski sudija nije video iz neposredne blizine.

Ipak, Argentinci Maksi Lopez i Begresio su u razmaku od samo pet minuta na startu drugog poluvremena preokrenuli rezultat.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer su u preostalih 30-ak minuta utakmice isključena trojica igrača, a promašen je i jedan penal.

Đenova je u 67. i 68. minutu ostala bez Krišita i Flora Floresa, a Kataniji je u 75. isključen Augustin koji je skrivio jedanaesterac. Ipak, izjednačenja nije bilo jer je Anduhar odbranio šut Velosa.