Sasuolo silan u Firenci, na korak od opstanka

Izvor: Press, 07.Maj.2014, 00:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sasuolo silan u Firenci, na korak od opstanka

Zaostala utakmica prvenstva Italije protekla je u znaku trostrukog strelca, 19. godišnjeg Domenika Berardija, koji je svom timu već na poluvremenu obezbedio ubedljivu prednost.

Gosti su odličnom igrom iznenadili favorizovanu Fiorentinu, koja je u završnici samo ublažila zaslužen poraz. U timu domaćina srpski internacionalac Nenad Tomović odigrao je poslednjuh 20 minuta susreta.

Večerašnjim trijumfom Sasuolo je pobegao iz opasne zone, a dva kola pre kraja ima >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << isto toliko bodova više od Bolonje, najbliže od ugroženih klubova.
Fudbaleri Napolija savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Kaljarija sa 3:0, u zaostaloj utakmici italijanske Serije A.

Ovom pobedom Napolitanci su se učvrstili na trećoj poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, dok je Kaljari ostao na 15. mestu prvenstvene tabele.

Ranije večeras Sasuolo je priredio iznenađenje savladavši u Firenci domaću Fiorentinu sa 4:3, čime je napravio krupan korak ka opstanku u elitnoj konkurenciji.

Rezultati:

Napoli - Kaljari 3:0 (Mertens 33. penal, Pandev 43, Džemaili 57).

Fiorentina - Sasuolo 3:4 (Rodrigez 57. penal, Rosi 72, Kvadrado 75 - Berardi 23. penal, 33, 42, Sansone 64)

Tabela: Juventus 96 bodova, Roma 85, Napoli 72, Fiorentina 61, Inter 57, Torino 55, Parma i Milan po 54, itd.

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.