Izvor: Blic, 19.Mar.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šapić: U Atinu po prvo olimpijsko 'zlato'
Šapić: U Atinu po prvo olimpijsko 'zlato'
U poslednjih nekoliko godina epitet jednog od najboljih svetskih vaterpolista s pravom pripada Aleksandru Šapiću, reprezentativcu Srbije i Crne Gore i igraču italijanskog Kamoljija. 'Desetka' plavih je u protekle tri sezone bio najbolji strelac Prve italijanske lige, ali je ove godine u nekoliko navrata njegov golgeterski učinak po meču bio je izražen i dvocifreno.
- Ove sezone Kamolji je postao 'ozbiljna' ekipa, i izborio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << plasman u Evropu. Samom činjenicom da smo napredovali u velikoj meri, i ja sam počeo da postižem više golova. Ne znam još da li ću da nastavim karijeru u Kamoljiju, ali dok se ne završi italijanski šampionat ne želim da razmišljam o tome - jasan je Šapić.
Od prošle godine preuzeo je i funkciju predsednika vaterpolo kluba Crvena zvezda, koja će u plej-autu domaćeg šampionata morati da se bori da sačuva status prvoligaša.
- Dosta pozitivnih stvari urađeno je u protekla tri meseca, koje su možda i nevidljive za javnost. Napokon smo koliko-toliko stali na noge, doveli smo za trenera proslavljenog stručnjaka kalibra Ljubiše Mečkića, što predstavlja veliki korak za nas. Rano je još pričati o eventualnim igračkim pojačanjima, ali nadam se da ćemo biti u stanju da nastavimo sa pozitivnim trendom.
Još od Seula 1988. godine, plavi nisu uspeli da osvoje zlato na OI, da li će nam to poći za rukom u Atini?
- Mi nikada nismo osvojili zlato, jer 1988. godine u Seulu najsjanije odličje je uzela neka druga zemlja koje više nema. Nadam se da ćemo uspeti da u Atini, dođemo do našeg prvog olimpijskog zlata. V. Nestorović







