Sampdorija lagano sa Bolonjom

Izvor: Sportske.net, 01.Dec.2018, 23:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U duelu ekipa koje su u prošlosti bile najbolje u Italiji slavila je ekipa iz Đenove.

Sampdorija je stigla i do 5. pobede ove sezone.

Oni su na svom terenu, na stadionu "Luiđi Feraris" slavili protiv Bolonje lakše nego što se očekivalo, bilo je 4:1 (3:1).

Kada pogledamo statistiku možemo reći da Sampdorija nije zaslužila ovakvu pobedu, ali je ekipa domaćina uspela da iskoristi svoje šanse, skoro sve koje je imala i tako je došla do velike pobede.
Praet je doveo domaćina u prednost u 10. minutu, ali je izjednačio Poli u 17.

Ipak, do kraja poluvremena domaćin postiže još dva gola, preko Kvaljarele i Ramireza.

Konačnih 4:1 postavlja Kvaljarela u 68. minutu utakmice.