Sampdorija bolja od Parme, Atalanta od Milana

Izvor: RTS, 18.Jan.2015, 19:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Sampdorije su u Bergamu pobedili Parmu sa 2:0, a trijumf u gostima zabeležila je i ekipa Atalante, koja je sa 1:0 savladala Milan – u utakmicama 19. kola italijanske Serija A. Torino je u gostima sa 3:2 savladao Čezenu, u Veroni je Fjorentina u poslednjim trenucima meča došla do pobede nad Kjevom, dok su Đenova i Sasuolo remizirali 3:3, a Udineze je na svom terenu odigrao nerešeno 2:2 sa Kaljarijem. Napoli savladao Lacio u Rimu. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Sampdorija je u gostima došla do druge pobede u poslednjih pet utakmica, a trijumf ekipi Siniše Mihajlovića doneli su Gonsalo Bergesio i Roberto Sorijano golovima u drugom poluvremenu. Prvo je mrežu Parme zatresao Bergesio u 54. minutu, da bi konačan rezultat golom u 70. minutu postavio Sorijano.

Srpski internacionalac Nenad Krstičić igrao je poslednjih devet minuta, pošto je u 84. minutu zamenio Pedra Obijanga. Sampdorija je ovim trijumfom zadržala priključak za trećeplasiranim Napolijem, koji je kao gost savladao Lacio sa 1:0, te sada obe ekipe imaju 33 boda.

Izabranici trenera Filipea Inzagija ni četvrti put zaredom nisu pobedili, čime su znatno umanjili šanse za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona. Milan je zadržao deveto mesto sa 26 bodova, dok je Atalanta 15. sa 20 bodova.
Atalanta je kao gost iznenadila Milan i došla do prve pobede posle četiri meča bez trijumfa. Jedini strelac za ekipu iz Bergama bio je Herman Denis u 33. minutu, posle dobre akcije Atalante. Milan je u nastavku susreta preuzeo inicijativu, stvarao šanse, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja.

Fjorentina je u sudijskoj nadoknadi vremena, u 94. minutu došla do pobede, kada je na asistenciju Hoakina mrežu Kjeva zatresao Kuma Babakar. "Viola" je prvo povela u 35. minutu golom Gonsala Rodrigeza, a asistent je bio Nenad Tomović, da bi Kjevo u 72. izjednačio preko Serhija Pelisijea.
Srpski reprezentativac Nenad Tomović odigrao je celu utakmicu za Fjorentinu. Tim iz Firence je ovom pobedom "izbio" na šesto mesto sa 30 bodova, dok je Kjevo 17. sa 18 bodova.

Fudbaleri Napolija su u Rimu pobedili Lacio sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Argentinac Gonzalo Iguain u 18. minutu. Srpski reprezentativci Dušan Basta i Filip Đorđević odigrali su svih 90. minuta za poraženi tim.

Rezultati i strelci:
Milan – Atalanta 0:1 (Denis 33)
Čezena – Torino 2:3 (Brijenca 43. i 85. oba iz penala – Benasi 20, Kvaljarela 22, Maksi 88)
Kjevo – Fjorentina 1:2 (Pelisije 72. – Rodrigez 35, Babakar 90)
Đenova – Sasuolo 3:3 (Falke 25, Fetfacidis 53, 90. penal – Berardi 19. penal, 69, Misiroli 50)
Parma – Sampdorija 0:2 (Bergesio 54, Sorijano 70)
Udineze – Kaljari 2:2 (Alan 55, Tero 56. – Žoao 39, Avelar 90. penal)
Lacio - Napoli 0:1 (Iguain 18)
Empoli – Inter 0:0
Palermo – Roma 1:1
Tabela: Juventus 43 boda, Roma 41, Napoli i Sampdorija po 33, Lacio 31, Fjorentina 30...