Izvor: MozzartSport.com, 15.Jan.2021, 16:03

Šalke vraća staru gardu, posle Kolašinca i Huntelara, sledeći je Rafinja

Tim iz Glezenkirhena veruje u iskustvo

Šalke je u problemima do guše.

Finansijska kriza je žestoko udarila na klub iz Gelzenkirhena koji je u velikim dugovima, a ni na terenu nije mnogo bolje jer su pretposlednji na tabeli sa samo sedam bodova iz 15 utakmica i nedavno su pobedili prvi put posle skoro godinu dana.

Klub nema novca za velika pojačanja, pa se okrenuo vraćanji iskusnih igrača koji su nekada nosili njegov dres. Iz Arsenala se već vratio levi >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << bek Sead Kolašinac (27) na pozajmicu do kraja sezone, a očekuje se da u narednim danim potpiše Klas Jan Huntelar (37) koji je sedam godina nosio dres Šalkea i trenutno je rezerva u Ajaksu. Interes je obostran što su priznali i trener Kristijan Gros, i sam Huntelar koji je rekao da želi da pomogne bivšem klubu.

A posle Kolašinca i Huntelara bi nazad na Feltins Arenu mogao i ksusni desni bek Rafinja (34). Brazilac je standardan u Olimpijakosu u koji je stigao letos iz Flamenga ali nije zadovoljan. Izrazio je želju da se vrati i na klubu je sada da postigne dogovor sa grčkim šampionom s obzirom da Rafinja ima ugovor na još godinu i po dana. Pored Šalkea, za njega se interesuju Benfika i još neki brazilski klubovi.

Rafinja je dres Šalkea nosio od 2005. do 2010, a potom je još osam godina proveo u Bajernu.

Tagovi:

Tagovi:

Nastavak na MozzartSport.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MozzartSport.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MozzartSport.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.