Šalke ispustio pobedu nad fenjerašem, Majnc prekinuo crnu seriju

Izvor: RTS, 08.Feb.2020, 19:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šalke ispustio pobedu nad "fenjerašem", Majnc prekinuo crnu seriju

U subotu je odigrano pet mečeva 21. kola Bundeslige. Šalke je remizirao sa "fenjerašem" Paderbornom, Majnc je trijumfovao nad Hertom, a Frajburg se pobedom nad Hofenhajmom približio pozicijama koje vode u Evropu.
Ekipa Fortune Dizeldorf je povela u 18. minutu protiv Volfsburga, nakon što je Matijas Zimerman pogotkom krunisao sjajnu akciju.

Volfsburg je, osim u rezultatskom zaostatku, od 48. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << minuta bio i u brojčanom zaostatku - Marin Pogrančić je u 48. minutu zbog udarca laktom zaradio crveni karton. Uprkos tome, Volfsburg je ubrzo nakon isključenja uspeo da stigne do izjednačenja preko Renata Stefena (1:1).
Union Berlin savladao je na gostujućem terenu Verder iz Bremena sa 2:0. Iako je Verder bio aktivniji u napadu, nije uspeo da postigne pogodak. Dvostruki strelac za tim iz prestonice Nemačke bio je Marijus Bulter.
Najveće iznenađenje desilo se na susretu između Šalkea i poslednjeplasiranog Paderborna.
Tim iz Gelzenkirhena poveo je sa 1:0 u 63. minutu, kada je Ahmed Kutudžu pronašao put do mreže Paderborna. Ipak, "fenjeraš" Bundeslige je uspeo da izjednači u 81. minutu - Klaus Đasula je glavom pogodio nakon centaršuta iz kornera (1:1).

Majnc je protiv Herte iz Berlina prekinuo seriju od tri poraza i odlepio se od relegacione zone.
Majnc je do 84. minuta vodio rezultatom 2:0, a zatim je Herta prepolovila zaostatak preko Dedrika Bojate. Ipak, heroj Majnca Robin Kvaison postigao je pogodak u 94. minutu i time zabeležio het-trik i rešio pitanje pobednika (3:1).
Frajburg je pred domaćim navijačima upisao važna tri boda u borbi za mesta koja vode u Evropu - savladan je direktni konkurent Hofenhajm rezultatom 1:0. Razlika između dva kluba sada je jedan bod, a od mesta u Ligi Evrope dele ih dva, odnosno tri poena.