Šalke do preokreta i pobede u nadoknadi VIDEO

Izvor: B92, 29.Apr.2023, 20:51

Fudbaleri Šalkea ostvarili su veoma važnu pobedu u borbi za opstanak.

Ekipa iz Gelzenkirhena je uspela da u samom finišu preokrene i pobwedi ekipu Verdera iz Bremena sa 2:1 (0:1).

Nije bilo lako "kraljevsko-plavima", ponovo su se mučili, ali su na kraju stigli do treće pobede u poslednja tri kola i šeste u sezoni.

Gosti su poveli u 18. minutu pogotkom Marvina Dukša i tim rezultatom od 0:1 se otišlo na poluvreme.

Šalke se nije predavao, na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << startu drugog dela propustio je dve velike prilike, ali je sve bilo bolje u finišu.

Prvo je u 81. minutu Holanđanin Sep Van den Berg izjednačio je udarcem sa ivice kaznenog prostora na 1:1.

Konačno, u drugom minutu nadoknade, Šalkeu se isplatila ofanziva.

Dominik Dreksler je sjajno primio loptu u kaznenom prostoru i preciznim udarcem je poslao kraj golmana u mrežu za konačnih 2:1.