Izvor: B92, 23.Maj.2022, 04:37

Salernitana razbijena, ali ostala u Seriji A – Kaljari ispao

Fudbaleri Salernitane poraženi su od Udinezea rezultatom 4:0 na svom terenu.
Uprkos ovom ubedljivom porazu koji je doživela Salernitana, ovaj klub će i sledeće sezone nastupati u Seriji A, budući da je na kraju sezone imao 31 bod – bod više od Kaljarija koji je ispao.
Kaljari je u gostima odigrao nerešeno. bez golova protiv Venecije i tako propustio priliku da u poslednjem kolu preskoči Salernitanu i da ostane u Seriji A.
Kada je reč o meču koji je odigran na stadionu Areki u Salernu, Udineze potpuno razbio Salernitanu već u prvom poluvremenu.
Delofeu je načeo mrežu domaćina već u šestom minutu, a onda je Nestorovski u 34. minutu povisio na 2:0 za Udineze.