Safet Sušić dobio naslednika

Izvor: Sportal.rs, 13.Dec.2014, 16:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Safet Sušić dobio naslednika

Safeta Sušića, doskorašnjeg selektora Bosne i Hercegovine, zameniće Mehmed Baždarević, prenose tamošnji mediji. Baždarević je izabran iz užeg kruga kandidata u koji su ušli Blaž Slišković, Milovan Rajevac, Igor Štimac, Amar Osim, Sergej Barbarez i Faruk Hadžibegić.

Baždarević je fudbalsku karijeru počeo u Željezničaru 1978. godine, potom je igrao sa Sošo, dok je karijeru okončao u Švajcarskoj. Igrao je za selekcije bivše Jugoslavije, a bio je i prvi kapiten >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << reprezentacije BiH, za koju je odigrao 11 utakmica.

Što se trenerskog posla tiče, počeo je kao pomoćni trener u Sošou, pa je vodio rezervni tim, posle toga je francuski Istres uveo iz druge u prvu ligu i  tako zabeležio najveći uspeh u istoriji. Radio je u Tunisu, Kataru i Alžiru, a u Francusku se vratio 2007. godine. Nikada nije bio selektor.

- Nije bilo lako pobediti ostale kandidate. Ovo je vrhunac karijere. Čeka me mnogo posla - rekao je Baždarević za Kliks.ba.

(Foto: Beta/AP/Fernando Llano)

Nastavak na Sportal.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportal.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportal.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.