SRBIJA POBEDILA GRUZIJU: Orlovi lete u Rusiju!

Izvor: Večernje novosti, 09.Okt.2017, 23:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SRBIJA POBEDILA GRUZIJU: "Orlovi" lete u Rusiju!

Hod po trnju, muke jednog Tantala, kopanje rova i opsada gola Gruzije na kraju nagrađena eksplozijom posle gola Prijovića HOD po trnju, muke jednog Tantala, kopanje rova i opsada gola Gruzije i na kraju – eksplozija. Srbiju je jedan kontranapad kapitena Ivanovića, asistencija Aleksandra Mitrovića i gol imenjaka Prijovića odveo na Svetsko prvenstvo u Rusiju. Tog Prijovića čekamo godinama iz Švajcarske, Mundijal čekamo još od 2010. godine i Afrike. Na kraju >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << dočekasmo sve: i gol i radost i vizu za Rusiju pošto je u Beogradu pala Gruzija u poslednjem kolu kvalifikacija – 1:0 (0:0).PROČITAJTE JOŠ: PRIJOVIĆ PRESREĆAN: O ovome sam maštao od malih noguPODRŠKA ARNAUTOVIĆA REPREZENTATIVAC Austrije našeg porekla, Marko Arnautović koji je prošlog petka praktično sam savladao “orlove” u Beču, poslao je večeras, nekoliko sati pre meča u Moldaviji sledeću poruku “orlovima”: -Ajmo, Srbijo! Želim vam sve najbolje, puno sreće! Grč, mučenje lopte i živaca skoro 40.000 najvernijih navijača, kidanje nerava i nepovezana igra... Sve smo videli u prvih 45 minuta. Nepovezanu igru “orlova”, odbranu bez bloka i života, promešani tim koji nije doneo svežu krv posle poraza u Beču. I onda... prvi je iz tunela, posle pauze u poluvremenu, mnogo pre ostalih izašao Nemanja Matić. Videlo se: ljut! Iz čistog inata su on i njegovi saigrači okolili šesnaesterac Gruzije, navalili iz sve snage na gol Giorgija Makaridzea, ređale su se prilike Mitrovića, Matića... I onda je rezervista Prijović u 74. minutu iskoristio kontru koju je takođe iz “petnih žila” i inata izvukao kapiten Ivanović. Lopta je otišla na desno do Mitrovića koji je vrhunski asistirao Prijoviću. Gol! Za euforiju! Za ekploziju emocija! I za Mundijal u Rusiji! Posle 10. oktobra 2009. (dakle, baš na sutrašnji dan) kada je na istom stadionu pala Rumunija (5:0) selektor Antić je odveo “orlove” u Afriku. Od tada smo svuda leteli, ali nigde nismo sleteli, evo, već 2.922. dana... PROČITAJTE JOŠ: Podrška "Orlovima": Beograd u bojama srpske zastave Srbija je od večeras u odabranom društvu. Čeka sada decembar i žreb za najveće fudbalsko takmičenje na planeti. Ako hoće da nešto pokažu i u Rusiji, Muslin i njegova ekipa motraće da budu bolji, mnogo bolji, konkretniji i rastrčaniji od onoga što su pokazali u deset mečeva kvalifikacija. Rezultati su pokrili neke očigledne slabosti, ali ko će danas u Srbiji da gleda u zube vesti dana: Srbija je nasvetskom prvenstvu! Sa stadiona Mitić Rajka stigla je priča i najlepša fudbalska bajka!“PUKNI ZORO” MOTIV VIŠE PRE početka utakmice navijači su podizaliatmosferu na stadionu muzičkim hitom iz filma “Montevideo, Bog te video”, Slovenca srpskog porekla Roberta Pešuta “Manjifika”. Svi su u glas otpevali numeru “Pukni zoro” koju je izveo Miloš Radovanović koji je i proslavio ovu pesmu.“Marš na Drinu i himnu Gruzije i Srbije je pre utakmice, inače izveo svečani orkestar policije Srbije.PROČITAJTE JOŠ: SPEKTAKL NA "MARAKANI": "Pukni zoro" i "Marš na Drinu" odjekuje BeogradomČETIRI ROKADESELEKTOR Srbije Savoljub Muslin je u odnosu na tim koji je poražen u Beču od Austrije napravio četiri izmene. Umesto Stefana Mitrovića, Nastasića, Milivojevića i Gaćinovića starteri su bili Duško Tošić, Maksimović, Gudelj i Ljajić. Na kraju se isplatila ona rokada iz 61.minuta kada je Prijović zamenio Tadića i posle 13 minuta posgigao gol za Mundijal u Rusiji. APLAUZ HIMNI GOSTIJURETKO viđena scena pre meča na stadionu “Rajko Mitić”. Pri intoniranju himne Gruzije “Sloboda” ceo stadion je stojeći i aplauzom pozdravio goste. Ni oni malo stariji navijači naše reprezentacije ne pamte da jeneki strani tim ovako dočekan u Srbiji. VATROMET ZA KRAJČIM je poljski arbitar Pavel Gil odsvirao kraj utakmice,sa krova južne tribine stadiona “Rajko Mitić” krenuo je višeminutni vatromet koji je začinio pobedu nad Gruzijom i plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiju.STRELAC: Aleksandar Prijović u 74. minutu. Stadion “Rajko Mitić”. Gledalaca: 40.000. Sudija: Pavel Gil (Poljska)7. SRBIJA: Stojković 7 – Ivanović 7,5, Maksimović 6,5,Tošić 6,5– Rukavina 6,5, Matić 7, Gudelj 7, Kolarov 7 – Ljajić 6(od 61. Prijović 8), Tadić 7 (od 89. Kostić -), Mitrović 7 (od 76. Milivojević-). GRUZIJA: Makaridze 7 – Kakabadze 6, Kašija 6,5, Kočolava 6, Navalovski 6,5– Gvilija 6, Kankava 6, Aburdžanija 6 (od 84. Dvališvili-) – Kazaišvili 6,5, Jigauri 6 (od 87. Hufnagel-) – Kvilitaja 6,5 (od 78. Merebašvili -).Igrač utakmice: Aleksandar Prijović (Srbija).

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.