
Izvor: SrbijaDanas.com, 11.Maj.2020, 10:46
ŠPANCI NAJVLJUJU LUDNICU: Igraćemo fudbal 35 dana bez prestanka
Biće poštovani svi protokoli predostrožnosti.
Predsednik La Lige Havijer Tebas kaže je uveren da postoji minimalni rizik od nastavka sezone i da će se na Pirinejima igrati fudbal svakodnevno. La Liga je prekinuta 11. marta, igrači su se vratili individualnim treninzima krajem prošle nedelje, a Tebas ističe da će se poštovati svi protokoli predostrožnosti.
- Biće fudbala svakog dana 35 dana, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << od dana kada se vratimo na teren do kraja takmičenja. Ako se svi budemo držali sanitarnih propisa, mislim da nećemo imati nikakvih problema. Niko ne zna kada ćemo početi, zavisi od situacije jer je virus i dalje prisutan. Ako je moguće da počnemo 12. juna, to bi funkcionisalo - kaže Tebas i dodaje:
''Va a haber fútbol todos los días cuando se reanude @LaLiga''.
Javier Tebas en El Partidazo De Movistar. #VolverEsGanar pic.twitter.com/LEb4gr5qms
— #Vamos de Movistar+ (@vamos) May 10, 2020
- Neće biti navijača na stadionima, ali planiramo nove ideje i inicijative kako bi navijači uživali u svojim kućama. Zdravstveni autoriteti moraće da daju zeleno svetlo za povratak fudbala, imamo obavezu da se vratimo ekonomskoj aktivnosti posle štete koja je već pretrpljena.
Na 11 kola do kraja Barselona je prva sa 58 bodova, a Real Madrid zauzima drugo mesto sa 56.
Nastavak na SrbijaDanas.com...