SP: Hrvatska osvojila titulu

Izvor: B92, 01.Apr.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske osvojila je titulu svetskog šampiona, pobedom nad Mađarskom sa 9:8 (1:2, 3:1, 1:3, 2:1, 1:1, 1:0) u finalu SP u Melburnu. Utakmica je rešena u produžetku, pošto je u regularnom delu meča bilo 7:7, a odlučujući pogodak u dodatnih 6 minuta postigao je Marković.

U veoma uzbudljivom finalu, ekipe su se više puta smenjivale u vođstvu, a Mađari su u poslednjoj četvrtini ispustili dva gola prednosti, kod rezultata 7:5. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Na drugoj strani pogodili su tada Đogaš i Joković i utakmica je otišla u produžetke. U prva tri minuta nadoknade najpre je pogodio Marković, da bi na drugoj strani izjednačio Kiš, a odlučujući gol, Hrvatska postiže u drugom produžetku posle polukontre.

To je prva titula svetskog prvaka za Hrvatsku. Na drugoj strani, Mađari su u Melburnu igrali u trećem uzastopnom finalu SP, ali doživeli i drugi uzastopni poraz.

Konačan plasman SP u vaterpolu: 1. Hrvatska, 2. Mađarska, 3. Španija, 4. Srbija, 5. Italija, 6. Grčka, 7. Rusija, 8. Nemačka, 9. SAD, 10. Australija, 11. Rumunija, 12. Kanada.