Organizatori SP u Rusiji spremaju kampanju protiv rasizma

Izvor: Blic, 25.Jun.2011, 22:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Organizatori SP u Rusiji spremaju kampanju protiv rasizma

Organizatori fudbalskog prvenstva sveta u Rusiji 2018. godine odlučili su da pokrenu kampanju protiv rasizma, zbog sve učestalijih incidenata te vrste na sportskim terenima.

Predsednik Organizacionog komiteta Svetskog prvenstva 2018. Aleksej Sorokin rekao je da će Ruska fudbalska unija pokušati da stane na put rasizmu, iako je "reč o stvari koja se teško kontroliše”.

Rasizam i ultranacionalizam su sve prisutniji među navijačima u Rusiji, o čemu svedoči >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << poslednji incident u Samari kada je jedan navijač "Krila Sovjetova”, želeći da ponizi fudbalera Anžija iz Mahačkale Brazilca Roberta Karlosa, u njegovom pravcu bacio bananu..

Karlos je bananu izbacio van terena, a nakon kraćeg razgovora sa sudijom, iz protesta napustio teren.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

SP 2018: Stop rasizmu

Izvor: Mondo, 26.Jun.2011, 10:01

Organizatori Svetskog prvenstva u fudbalu 2018. godine u Rusiji pokrenuće antirasističku kampanju pre početka tog takmičenja.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.