Izvor: NaDlanu.com, 07.Jun.2013, 11:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ŠOK U RIMU: Getlin brži od Bolta (VIDEO)
Američki sprinter Džastin Getlin pobedio je u trci na 100 metara na mitingu Dijamantske lige u Rimu, a kroz cilj je prošao ispred svetskog rekordera, Jamajčanina Useina Bolta.
Tridesetjednogodišnji Getlin je 100 metara istrčao za 9,94 sekunde, samo stoti deo sekunde brže od Bolta (9,95). Jamajčanin je dobro startovao i poveo trku, ali je Amerikanac delovao snažnije, pa ga je prestigao na polovini staze, da bi u foto-finišu za nijansu bio bolji od najbržeg čoveka današnjice."Dobro >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << sam startovao, međutim, noge kao da nisu bile moje. Treba mi još vremena, moram da poradim na snazi, ali barem sam trčao ispod 10 sekundi", izjavio je posle trke Bolt, koji je na mitingu u Rimu poražen posle dve pobede zaredom. Svetskom rekorderu je ovo bio prvi ovogodišnji nastup u Evropi, ali i prvi put da je ove godine pretrčao 100 metara ispod 10 sekundi. Treće mesto na večerašnjoj trci zauzeo je Francuz Džimi Viko rezultatom 10,02 sekundi. Srpski bacač kugle Asmir Kolašinac osvojio je šesto mesto u konkurenciji 11 takmičara hicem od 20,06 metara. Pobedio je Nemac David Štorl hicem od 20,70 metara ispred Amerikanca Korija Martina (20,54) i Kanađanina Dilana Armstronga (20,29).(Tanjug)
Pogledajte kako je Getlin zasenio Bolta
Izvor: Sportal.rs, 07.Jun.2013
Američki sprinter Džastin Getlin je na Dijamantskoj ligi u Rimu ostavio iza sebe najbržeg čoveka današnjice, Useina Bolta. Getlin je "isprašio" Jamajčanina na 100 metara, trku je završtio za 9,94 sekunde, dok je svetski rekorder kasio jednu stotinku, što mu je najbolje vreme sezone.









