Izvor: RTS, 05.Feb.2022, 23:47

SMS vodio Lacio do pobede u Firenci

Sergej Milinković-Savić postigao prvi gol u ubedljivoj pobedi svog tima protiv Fiorentine 3:0. Rimski nebesko plavi pretekli gradskog rivala na šestom mestu na tabeli Serije A.
Koliko će Dušan Vlahović nedostajati Fiorentini u nastavku sezone dobro se videlo u utakmici protiv Lacija.

Rimljani su odneli ubedljiv trijumf od 3:0, a strelac prvog gola na meču bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić u 52. minutu.
Ćiro Imobile >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << postigao je svoj 18. gol u šampionatu za prvo mesto na tabeli liste strelaca, kapiten Lacija ima jedan više od Vlahovića.
Konačan rezultat posledica je autogola Biragija u 81. minutu utakmice.
U finišu meča crveni karton zaradio je vezista domaćih Lukas Toreira, a svih 90 minuta za "violu" su igrali Nikola Milenković i Matija Nastasić.
Lacio je tako pretekao Romu na šestom mestu na tabeli Serije A sa po 39 bodova - gradski rivali imaju isti broj bodova i sličnu gol-razliku (nebesko plavi postigli više golova).
Fiorentina je ostala osma sa tri boda manje.