SKUPIH 48 MINUTA IGRE: Lids mora da plati 21 milion evra

Izvor: SrbijaDanas.com, 05.Nov.2022, 15:34

SKUPIH 48 MINUTA IGRE: Lids mora da plati 21 milion evra

Engleskom klubu odbačena žalba.

Premijerligaš Lids moraže da plati 21 milion evra nemačkom Lajpcigu, pošto je Sud za sportsku arbitražu u Lozani (CAS) odbacio žalbu engleskog kluva u vezi transfera Žana-Kevina Ogustena. Lids je žalbu uložio na odluku FIFA iz juna prošle godine kada je saopšteno da se mora pšoštovati ''obaveza kupovine'' u slučaju francuskog napadača, a CAS je presudio i da Lids mora da plati prvu ratu od 6,7 miliona evra.

Ogusten je u >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Lids stigao u januaru 2020. na pozajmicu uz obavezan otkup u slučaju izborene Premijer lige. Lids je uspeo da uđe u Premijer ligu, ali je Ogusten, sada član Bazela, zbog problema sa povredama i formom odigrao samo 48 minuta za Lids.

Lids je osporavao klauzulu o obaveznoj kupovini jer je sezone tokom proleća prekinuta zbog pandemije korona virusa, ali je CAS odbacio njegovu žalbu. Ipak, engleski klub ima pravo žalbe Saveznom sudu Švajcarske.

Sponzor vesti Premijer lige – sportska kladionica Meridian

Pogledajte kako izgleda Lorena Gomez, snaja Serhia Ramosa

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.