Izvor: Sportski Žurnal, 26.Sep.2011, 21:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rvačka elita u Beogradu na SP
Beograd će biti domaćin još jednog Svetskog prvenstva. Najbolji seniori planete u greplingu takmičiće se od 29. septembra do 1. oktobra u SC „Voždovac“ na Banjici.
Milovan Lakušić, predsednik Organizacionog odbora SP, istakao je da je prijavljen veliki broj učesnika iz celog sveta. Podvukao je da su uloženi veliki napori da Šampionat bude organizovan na najvišem nivou, i izrazio nadu da će naši sportisti zabeležiti sjajne rezultate.
Direktor Šampionata >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Mladen Kecman je dodao:
– Imamo prijave 30 ekipa sa svih kontinenata, oko 300 takmičara. U srpskoj reprezentaciji imamo šampiona Evrope, osvajače medalja sa najznačajnijih svetskih takmičenja. Jasno je da ovo takmičenje ne pravimo „za tuđu decu“ već i da se domaćoj publici predstavi i približi ovaj atraktivan sport.
En Pelud, tehnički delegat Svetske rvačke federacije (FILA) na ovom takmičenju, pohvalila je RSS:
– Pokazali ste se kao sjajni organizatori pre tri godine kad ste ugostili Svetsko prvenstvo kadeta, a ove godine ste organizovali isto takmičenje u konkurenciji juniora. Ne sumnjamo da ćete i sa Šampionatom u greplingu imati uspeha. Ova disciplina je zaživela u FILA pre četiri godine.
Oprezni selektor
Aleksandar Rajačić na Svetskom prvenstvu u greplingu biće u dvostrukoj ulozi kao takmičar i kao selektor.
– Završne pripreme za Šampionat odradili smo u Republičkom zavodu za sport gde smo trenirali mesec dana. Ne želim da obećavam medalje, da licitiram sa brojem odličja. Konkurencija će biti teška, po 16-17 takmičara u jednoj kategoriji, ali verujem u naš tim – istakao je Rajačić.
Nastavak na Sportski Žurnal...















