Ruski klubovi zajedno za profit

Izvor: B92, 26.Maj.2014, 23:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ruski klubovi zajedno za profit

Ruski fudbalski prvoligaši udružili su se da bi smanjili svoje troškove nakon što ih je UEFA kaznila zbog kršenja finansijskog fer-pleja.

Zenit Sankt Peterburg, Rubin Kazanj i Anži Mahačkala nalaze se među devet klubova koje je UEFA kaznila ovog meseca.

Većina ruskih prvoligaša imaju sponzore među državnim preduzećima, a vrlo malo prihoda imaju od prodatih ulaznica i prava prenosa.

"Odlučili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << smo da zajedno radimo na rešavanju ovog problema. Radimo na strategiji čiji je krajnji cilj rast prihoda i smanjenje troškova", rekao je generalni direktor šampiona Rusije, moskovskog CSKA.

Cilj finansijskog fer-pleja jeste da spreči klubove da prave velike gubitke u poteri za trofejima.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Ruski klubovi u zajedničkoj "ekonomskoj" akciji

Izvor: Sportal.rs, 27.Maj.2014, 00:12

Ruski fudbalski klubovi udružili su se da bi smanjili svoje troškove nakon što ih je UEFA kaznila zbog kršenja finansijskog fer-pleja.

Nastavak na Sportal.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.