Ronaldinjo za RTS: Trenutno je najbolji Mesi, a dok sam igrao bio sam ja

Izvor: RTS, 08.Nov.2018, 20:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ronaldinjo za RTS: Trenutno je najbolji Mesi, a dok sam igrao bio sam ja

Za njega su govorili da je najveći umetnik sa loptom. Igrao je za Barselonu, a aplaudirali mu navijači Real Madrida. Osvajač je dve Zlatne lopte, Svetskog prvenstva, Lige šampiona, a možda je najbolji fudbalski zabavaljač u poslednjih 30 godina. Reč je o legendarnom Ronaldinju, koji je ovih dana u Beogradu i koji je ekskluzivno govorio za RTS. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Ronaldinjo je bio više od fudbalera, nije bio orijentisan samo na rezultat, već i na publiku koja ga je pratila.

"Hvala za to što ste rekli, osećao sam se srećno tokom karijere. Učinio sam mnoge ljude srećnim načinom na koji sam igrao fudbal. Bog mi je dao sve to tokom moje karijere", izjavio je Ronaldinjo.
"Imao sam sreću da radim ono što najviše volim i zato sam bio zadovoljan. Voleo sam da učinim ljude srećnim onime što ja volim da radim. Bio sam srećan kad god sam igrao fudbal.
Tokom karijere, Brazilac je osvojio Svetsko prvenstvo, prvenstvo Južne Amerike, bronzu na Olimpijskim igrama, Ligu šampiona, prvenstvo Španije, Italije, više puta bio proglašavan najboljim igračem na svetu, ali posebnu privilegiju doživeo je kada su mu navijači Real Madrida aplaudirali na "Santjago Bernabeuu" kada je postigao dva od četiri gola Barselone u "El Klasiku".
"Sve su to divne stvari i spektakularni momenti, osvojiti sve timske i individualne trofeje, ali to kada vam protivnički navijači aplaudiraju jesu specijalni i nezaboravni momenti", istakao je Ronaldinjo.
Od kada je bio dečak, samo je želeo da igra fudbal, imao je svoje idole među bivšim igračima, a sada je i on idol mnogoj deci.
"Ceo život sam razmišljao o fudbalu i želeo sam da usrećim decu načinom kako igram. Želeo sam da ih privučem u sport. Bitno je da slede svoje snove i da daju maksimum da ostvare svoj san", naglasio je bivši brazilski fudbaler.
Za kraj, Ronaldinjo je odgovorio možda na najteža pitanja, ko je trenutno najbolji igrač na svetu i ko je bio najbolji tokom njegove igračke karijere. 
"Trenutno je najbolji Mesi, a dok sam igrao bio sam ja", zaključio je uz osmeh Ronaldinjo.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Ronaldinjo boravio u Beogradu: Trenutno je najbolji Mesi, a dok sam igrao bio sam ja

Izvor: Nezavisne Novine, 08.Nov.2018

Za njega su govorili da je najveći umjetnik sa loptom. Igrao je za Barselonu, a aplaudirali mu navijači Real Madrida. Osvajač je dvije Zlatne lopte, Svjetskog prvenstva, Lige šampiona, a možda je najbolji fudbalski zabavaljač u poslednjih 30 godina. Riječ je o legendarnom Ronaldinju, koji je ovih...

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.