Izvor: RTS, 01.Okt.2022, 17:32

Roma u derbiju savladala Inter, "srpski" Torino pao u Napulju

Izabranici Žozea Murinja uspeli su posle preokreta da savladaju Inter na "Meaci" u derbiju 8. kola Serije A. Roma se ovom pobedom popela na 4. poziciju na tabeli. Napoli je posle dva uzastopna remija relativno lako slavio protiv Torina sa 3:1, u prvom meču 8. kola Serije A. Izabranici Lučana Spaletija iskoristili su svoje šanse, zasluženo trijumfovali i vratili se na prvo mesto italijanskog šampionata.
Uzbudljiv derbi 8. kola Kalča pripao je Romi >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << koja je do pobede nad Interom stigla posle preokreta.
Prvi regularan gol na meču postigao je Federiko Dimarko je u 30. pošto je prethodni pogodak Džeka iz 11. poništila reakcija iz var sobe.

Napoli je protiv Torina opravadao ulogu favorita, a svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu meča na stadionu "Dijego Armando Maradona", što je i nagovestio furiozni start obe ekipe, a pogotovo domaćina.

Već u šestom minutu meča, Andre Zambo Angisa, vezista napuljskog tima, dobro se postavio posle centaršuta i glavom poslao loptu pored desne stative.
Ubrzo potom, u 12. minutu isti igrač je posle par driblinga kroz odbranu domaćina uputio jako lep šut, koji je završio iza leđa srpskog reprezentativnog golmana Vanje Milinković-Savića.
Torino je igrom pokazao da ima želju da smanji prednost, a eventualno stigne i do izjednačenja do kraja prvog poluvremena.
Da im to neće poći za rukom, trećim i poslednjim golom Napolija pokazao je u 31. minutu Gruzin Kviča Kvaratškelija.
Utešni gol za Torino postigao je Sanabrija u samom finišu prvog dela meča.
U dresu "bikova" igrali su Vanja Milinković-Savič i Saša Lukić, dok je Nemanja Radonjić šansu dobio sa klupe u drugom poluvremenu.
Napoli se pobedom vratio na prvo mesto na tabeli Serije A sa 20 osvojenih bodova, tri više od Atalante koja svoju utakmicu 8. kola igra u nedelju protiv Fjorentine.