Izvor: N1 televizija, 18.Jul.2018, 13:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Roma prihvatila ponudu L'pula, čeka se Alison
Uprava Rome prihvatila je ponudu Liverpula za brazilskog golmana Alisona vrednu rekordnih 75 miliona evra, prenosi BBC.
Pošto je Roma prihvatila ponudu, upravu premijerligaškog tima očekuju razgovori sa igračem.
Alison je prethodno dve sezone proveo u Romi, a karijeri je započeo u Internasionalu. Nedavno je sa reprezentacijom Brazila učestvovao na Svetskom prvenstvu.
Ovim transferom biće oboren rekord za transfer jednog golmana, pošto je prethodni držao >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << Đanluiđi Bufon koji je 2001. godine iz Parme u Juventus prešao za 53 miliona evra.
Najskiplje plaćeni golman u Premijer ligi do sada je bio Ederson, koji je u junu 2017. godine prešao iz Benfike u Mančester siti za 40 miliona.
Dovođenje Alisona bi moglo da stavi tačku na Liverpulove muke sa golmanima, nakon Kariusovih katastrofalnih grešaka u finalu Lige Šampiona i loše forme Simona Minjolea.
Liverpool have agreed a world record fee with Roma for goalkeeper Alisson https://t.co/DaEYQGPqKj#LFCpic.twitter.com/T85ZC9aRFU






