Izvor: RTS, 22.Apr.2021, 20:25

Roma prekinula Atalantinu seriju, SMS strelac u katastrofi Lacija

Fudbaleri Rome i Atalante odigrali su nerešeno 1:1 u derbiju 32. kola italijanske Serije A. Dve efikasne ekipe odigrale su na "Olimpiku" veoma zanimljiv duel koji je mogao da ode na obe strane, ali je na kraju završen remijem.
"Vučica" je prekinula seriju "boginje" od četiri pobede i to pošto je bila u rezultatskom zaostatku.

Gosti iz Bergama vodili su od 26. minuta, kada je Malinovski pogodio mrežu Rome i tako nastavio golgeterski niz.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />Atalanta je bila bolji rival sve do 69. minuta, a onda je Robin Gosens zaradio drugi žuti karton i ostavio ekipu sa igračem manje.
Roma je tog trenutka krenula u ofanzivu, koja joj se isplatila već šest minuta kasnije – Brajan Kristante je fantastično šutirao sa više od 25 metara i pogodio donji levi ugao.
Postavio je, ispostaviće se, konačan rezultat i sprečio Atalantu da se popne na drugo mesto na tabeli.
Atalanta je ostala treća sa 65 bodova, jednim manje od drugoplasiranog Milana, dok je Roma sedma sa 55.
U drugom današnjem meču, Napoli je deklasirao Lacio sa 5:2.
Napoli je u ranoj fazi meča došao do lepe prednosti - Insinje je iskoristio penal u sedmom minutu, a Politano je povisio u 12.
Insinje je drugi gol postigao u 53. minutu, a u strelce se upisao i Mertens u 63.
Lacio je uspeo da ublaži poraz - prvo je Imobile zatresao mrežu u 70. minutu, a četiri minuta kasnije, gol je postigao Sergej Milinković-Savić.
Konačan rezultat postavio je Osimhen u 80. minutu.