Roma dala sedam golova nejakom Empoliju

Izvor: B92, 17.Sep.2023, 22:57

Fudbaleri Rome do prve pobede ove sezone došli su na impresivan način - porazili su poslednjeplasirani Empoli rezultatom 7:0.

Rimljani su tako prekinuli loš niz od dva poraza i popravili plasman na tabeli Serije A.

Posle četiri kola Empoli još uvek nema nijedan bod, a nije postigao niti jedan gol.

Za "Vučicu" je pobeda protiv takvog protivnika bila imperativ.

Do nje su došli lako, ubedljivo, efikasno, i praktično su sve što se imalo rešiti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na ovom meču rešili za prvo poluvreme kada su postigli tri gola.

Strelci su bili Dibala, već u 3. minutu, Sančes u 7, i Grasi koji je postigao autogol u 35. minutu.

Nastavak je doneo potpuni brodolom Empolija i još četiri lopte u njihovoj mreži.

Prvi gol u dresu Rome postigao je Romelu Lukaku.

Belgijanac se upisao u 82. minutu, za 6:0, nedugo pošto je Kristante postigao peti gol za Romu, a tačku je stavio Manćini brzo pošto je Lukaku zatresao mrežu.

Pre svega toga, u 55. minutu, Dibala je svojim drugim golom najavio goleadu koja je usledila u psolednjih desetak minuta.

Empoli posle četiri kola ima gol razliku 0:11.