Roma bolja od Lacija, Sampdorija od Torina

Izvor: RTS, 04.Dec.2016, 18:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Rome pobedili su u velikom rimskom derbiju ekipu Lacija sa 2:0 u 15. kolu italijanske Serije A.

Roma je do trijumfa u gradskom derbiju stigla golovima Kevina Strotmana u 64. i Rađe Naingolana u 77. minutu.
Lacio je od 66. minuta igrao sa igračem manje na terenu pošto je Danilo Kataldi zaradio crveni karton.
Roma je druga na tabeli Serije A sa 32 boda, odnosno ima šest bodova >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << manje od prvoplasiranog Juventusa. Lacio je, na drugoj strani, peti sa četiri boda manje.
Fudbaleri Sampdorije su na svom terenu slavili protiv Torina sa 2:0 golovima Edgara Bareta i Patrika Šika.
Sampdorija je deveta na tabeli sa 22 boda, dok je Torino na sedmoj poziciji sa tri boda više.
U preostala dva meča igrana od 15.00 Peskara i Kaljari su odigrali nerešeno 1:1, dok je Sasuolo bio bolji od Empolija sa 3:0.
Fudbaleri Fiorentine pobedili su "fenjeraša" Palermo sa 2:1, a do trijumfa su došli golom u nadoknadi vremena.
Fiorentina je povela u 33. minutu iz penala, koji je dosuđen zbog igranja rukom u šesnaestercu. Jedanaesterac je izveo Federiko Bernandeski.
"Viola" je samo pet minuta kasnije ponovo zatresla mrežu, ali gol nije priznat zbog prethodnog faula.
Fiorentina je do poluvremena imala još dve dobre šanse, ali ih nije iskoristila.
Početkom drugog poluvremena Mato Jajalo je doneo Palermu izjednačenje sjajnim golom iz slobodnog udarca.
Fiorentina je posle toga imala kontrolu, ali nije uspela da stvori nijednu izglednu šansu sve do 93. minuta, kada je Kuma Babakar ispratio korner i glavom iz blizine postigao pobednički gol.
Fiorentina je sada na osmom mestu i ima 23 boda, pet manje od timova koji se bore za Evropu.
Palermu je ovo bio osmi uzastopni poraz i ostao je na poslednjem mestu sa šest bodova.