Rimljani u suzama, Milan u finalu! (video)

Izvor: Sportske.net, 01.Mar.2018, 00:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Posle Juventusa koji je ranije večeras eliminisao Atalantu, još jednom pobedom od 1:0, u finale Kupa Italije plasirao se i Milan u mnogo dramatičnijem polufinalu. Bilo je 0:0 u prvoj utakmici na San Siru, isti rezultat i večeras u Rimu, i posle produžetaka, pa je odlučila penal-serija koju su ''Rosoneri'' dobili sa 5:4, posle sedam serija izvođenja! Lacio je konkretnije ušao u večerašnji duel, domaći su bili opasniji u uvodnim minutima meča, pa se Donaruma brzo našao na iskušenjima, posle pokušaja Imobilea i Milinković-Savića. Posle petnaestak minuta Milan je počeo da uzvraća, ali novu veliku priliku na drugoj straji imao je Imobile u 36. minutu, kada je Donaruma još jednom sjajno reagovao. Početak drugog poluvremena protekao je u znaku ekipe Milana. U 56. minutu Kalabrija je opasno pripretio, ali je golman Lacija Strakoša uspeo da zaustavi njegov udarac. Četiri minuta kasnije i Čalhanoglu je bio u prilici, ali je lopta posle njegovog udarca završila pred gola. Kako se meč bližio kraju, ni jedni ni drugi nisu želeli previše da rizikuju, pa se ušlo u produžetke. U 106. minutu Sergej Milinković-Savić je bio u veoma izglednoj situaciji posle sjajne akcije Lacija kroz sredinu, ali u poslednjem trenutku reaguje Romanjoli i otklanja opasnost ispred srtpskog reprezentativca (taj detalj pogledajte u prilogu). Ali, mnogo bolju priliku na drugoj strani propustio je Nikola Kalinić dva minuta pre kraja drugog produžetka, kada je upropastio odličnu akciju svog tima. Našao se oči u oči sa Donarumom, ali je umesto u mrežu, loptu poslao iznad prečke! Bila je to poslednja prilika uoči penal serije koja je potom usledila. Prva serija: Ćiro Imobile 1:0 za Lacio Rikardo Rodrigez - Strakoša brani! Druga serija: Sergej Milinković-Savić - Donaruma brani! Montolivo - Strakoša brani! Treća serija: Lukas Leiva - Donaruma brani! Bonaventura - 1:1! Četvrta serija: Parolo - 2:1 Borini - 2:2 Peta serija: Felipe Anderson - 3:2 Leo Bonući - 3:3! Šesta serija: Lulić - 4:3 Čalhanoglu - 4:4! Sedma serija: Luiz Felipe - preko gola! Romanjoli - 4:5, Milan je u finalu Kupa! Lacio: Strakoša; Kaseres (Luiz Felipe 68), De Fraj, Radu; Marušić (Lukaku od 93.), Parolo, Leiva, Milinković-Savić, Lulić; Luis Alberto (Felipe Anderson od 67); Imobile. Milan: Donnaruma; Kalabrija, Bonući, Romanjoli, Rodrigez; Kesi (Montolivo od 96.), Bilja, Bonaventura; Suso (Borini od 108.), Kutrone (Kalinić od 70), Čalhanoglu. - Romagnoli tackle pic.twitter.com/Xx6Sn6Qt3e — Milan Eye (@MilanEye) February 28, 2018 - Kalinic World Class Striker 🤣🤣🤣#LazioMilan pic.twitter.com/5dYXmpRc0j — InterYaSkriniar (@InterYaSkriniar) February 28, 2018 - Milan fans after that Kalinic miss pic.twitter.com/SXukaIoGKO — ItalianFootballTV (@IFTVofficial) February 28, 2018 - ROMAGNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII WE ARE IN THE FINALLLLLLL! ❤️🖤 ANDIAMO IN FINALEEEEEE!!!!!!#LazioMilan #TIMCup — AC Milan (@acmilan) February 28, 2018