Riberi slomio Šalke, Dortmund siguran

Izvor: Vesti-online.com, 26.Feb.2012, 21:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri minhenskog Bajerna savladali su Šalke rezultatom 2:0 u derbiju 23. kola nemačke Bundeslige, ali i dalje zaostaju četiri boda za liderom šampionata Borusijom, koja je u Dortmundu pobedila Hanover sa 3:1.

Junak trijumfa Bavaraca na "Alijans Areni" bio je Frank Riberi koji je postigao oba gola za svoj tim, u 36. i 55. minutu meča.

Bajern je pobedom nad ekipom iz Gelzenkirhena došao na drugo mesto sa 48 bodova, dok je Šalke ostao na četvrtom mestu sa 44 >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << boda i sve je dalje od borbe za titulu. Treća je Borusija iz Menhengladbaha koja je u sklopu 24. kola ranije odigrala nerešeno sa Hamburgerom 1:1.

Prva na tabeli Bundes lige je i dalje Borusija iz Dortmunda koja je večeras kao domaćin savladala Hanover rezultatom 3:1.

Dva gola za aktuelnog šampiona postigao je Robert Levandovski, u 27. i 54. minutu, dok je počasni gol za goste delo Ja Konana na isteku jednog sata igre.

Konačnih 3:1 postavio je Hrvat Ivan Perišić u zaustavnom vremenu na "Signal Iduna Parku" u Dortmundu. Za domaćina je ceo meč odlično odigrao srpski reprezentativac Neven Subotić, koji je pri rezultatu 2:1 spasao siguran pogodak.