Renoviranje Čelsija na pomolu

Izvor: RTS, 05.Dec.2011, 22:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Renoviranje Čelsija na pomolu

Čak šest prvotimaca Čelsija dobilo odrešene ruke u traženju nove sredine. Andre Viljas-Boaš dobio apsolutnu podršku Romana Abramoviča, što podrazumeva totalnu kontrolu transfera. Drogba, Kalu, Anelka, Aleks, Fereira i Bosingva, najverovatnije će promeniti sredinu već u zimskom prelaznom roku.

Čelsi je spreman za renoviranje ekipe. Roman Abramovič pružio je apsolutnu podršku Andreu Viljasu-Boašu, pa je šest prvotimaca slobodan u izboru nove sredine.

Didije >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Drogba je prvi na toj listi. Napadač iz Obale Slonovače odbio je da produži ugovor sa "plavcima", pa se očekuje da vrlo brzo napusti Stamford bridž i otputuje na bliski istok. U sličnoj situaciji je i Nikolas Anelka, koji gotovo sigurno odlazi u kineski Šangaj Šenhua.

Salomon Kalu je takođe dobio odrešene ruke, pošto mu ugovor sa Čelsijem ističe u junu, pa je uprava londonskog kluba odlučila da na njemu nešto zaradi. Istovremeno, Kalu će odsustvovati šest nedelja iz prvog tima, zbog Kupa afričkih nacija, koji počinje 21. januara.

Brazilac Aleks se ove jeseni nalazi u katastrofalnoj formi, a interesovanje za iskusnog štopera pokazao je Juventus, koji bi želeo da učvrsti poslednju liniju odbrane. Aleks već neko vreme nije u prvom planu kod Boaša, pa je njegov odlazak iz kluba isvestan.

Ipak, najveće iznenađenje za igrače i javnos predstavlja stavljanje na transfer listu dva Porugalca, Paola Fereire i Žoze Bosingve. Njih dvojica su među popularnijim igračima u timu, ali čini se da njihovi klavliteti ne zadovoljavaju ukuse Boaša, njihovog zemljaka.

Što se tiče dolazaka, prvi "pik" Boaša je štoper Boltona Geri Kejhil. "Plavci" bi želeli da povremenog reprezentativca Engleske upare sa Džonom Terijem, dok bi za Baneta Ivanovića bila rezervisana pozicija desnog beka.

Takođe, bomba letnjeg prelaznog roka mogao bi da bude dolazak Davida Vilje na Stamford bridž. Reprezentativac Španije, navodi se, nije u dobrim odnosima sa upravom Barselone, pa bi vrlo lako moglo da se desi da se pridruži nekadašnjem saigraču iz Valensije Huanu Mati.

Čelsi je ozbiljno "zagrizao" i za Edena Azara, Belgijanca u dresu Lila, koji bi uz Matu trebalo da predstavlja budućnost "plavaca" na sredini terena.

Takođe, Viljas-Boaš je izjavio da ima apsolutnu podršku čelnika kluba i da je dobio rok od tri godine da "napravi posao", što podrazumeva potpunu kontrolu transfera.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.