Izvor: RTS, 06.Mar.2021, 16:39

Remi Barnlija i Arsenala, Sautempton bolji od Šefilda

Fudbaleri Barnlija i Arsenala odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 27. kola Premijer lige.
Arsenal je odlično otvorio meč i poveo u šestom minutu, golom Obamejanga.

Imali su kontrolu i nekoliko lepih prilika, ali je Barnli došao do izjednačenja pre odlaska na odmor.
Kris Vud je u 39. minutu zatresao mrežu i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.
U nastavku meča bilo je veoma uzbudljivo, jer su obe ekipe imale odlične >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prilike, a pred sam kraj je bilo dramatično.
U 84. minutu dosuđen je penal za Arsenal i isključio Pitersa, nakon što ga je lopta pogodila u ruku.
Ipak, čekala se potvrda VAR-a, nakon čega je arbitar promenio odluku i poništio penal i crveni karton.
Nekoliko sekundi pre kraja meča Arsenal je umalo došao do pobede, ali prvo Obamejang nije iskoristio priliku, a potom je Sebaljos pogodio stativu.
Arsenal je deseti na tabeli sa 38 bodova, dok je Barnli 15, sa 30.
Sautempton je, posle četiri meča u Premijer ligi, osetio ukus pobede, pošto je u gostima savladao Šefild sa 2:0.
Vord Praus je done prednost gostima u 32. minutu sa penala, a pobedu je potvrdio Adams u 49.
Sautempton je na 14. mestu sa 33 boda, dok je ŠEfild zakucan za dno tabele sa 14.