Remi Arsenala i Liverpula, Runi za „plus sedam”, Čelzi slab (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 31.Jan.2013, 00:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bio je Liverpul na pragu velikog trijumfa u derbi meču 24. kola na gostovanju Arsenalu. Poveli su Redsi još u petom minutu golom Suareza, na asistenciju Hendersona.
Kad su gosti u 60. minutu golom Hendersona duplirali prednost činilo se da će ipak lako doći do velika tri boda. Ipak, nisu se domaći predavali, zaigrali su tek tada znatno bolje i to im se brzo isplatilo.

U razmaku od samo dva minuta Arsenal je došao do izjednačenja! Najpre je Vilšajr sjajno asistirao Žiruu u 65. minutu, a samo dva minuta kasnije pogodio je i Volkot za erpuciju odoševljenja. Žiru je ovoga puta bio u ulozi asistenta. Dosta uzbuđenja viđeno je do kraja meča, ali je rezultat ostao nerešen.
Everton je po navici slavio sa 2:1. Domaći su golovima povremenog engleskog reprezentativca Bejnsa došli do velike prednosti u prvom poluvremenu. On je najpre pogodio iz igre u 29. minutu, a potom i sa bele tačke u nadoknadi vremena prvog dela igre.

Everton-West Bromwich 2-1 Highlights All Goals by marcoxxx46
U nastavku su domaći oduzeli gas, a gosti su to iskoristili da meč učine zanimljivim. Long im je u 65. minutu vratio nadu, ali do kraja ipak nisu uspeli da dođu do boda.
Norič i Totenhem su odigrali nerešeno. Domaći su golom Hulahana poveli u 32. minutu, a Pevci su potom bili primorani da jure rezultat. Poravnanje i bod doneo im je njihov najbolji igrač Geret Bejl deset minuta pre kraja meča.

Norwich-Tottenham 1-1 Highlights All Goals by marcoxxx46
Mančester junajted je iskoristio kiks gradskog rivala Sitija i sada su Đavoli na „plus sedam”. Ipak, ekipa Ser Aleksa Fergusona nije lako došla do pobede protiv Sautemptona.
Gosti su eventualno iznenađenje najavili već u trećem minutu, kad je Old Traford utišao Rodrigez. Ipak, tada je stvar u svoje ruke uzeo Vejn Runi.

Enleski reprezentativac je samo pet minuta kasnije doneo izjednačenje, a potom i potpuni preokret svojim drugim golom u 27. minutu. Do kraja meča nije bilo promene rezultata. Nemanja Vidić je odigrao čitav meč i zaradio je žuti karton.

Čelzi je prokockao dva gola prednosti na gostovanju Redingu! Domaći su u neverovatnom finišu stigli do velikog boda i to golovima u 87. i 94. minutu meča!
Goste je u vođstvo doveo Mata u 45. minutu, a prednost je duplirao Lampard u 66. minutu. Tada je tim Branislava Ivanovića (igrao čitav meč) odlučio da se brani. I pogrešio je. Najpre je La Fondre vratio nadu Redingu, a potom je u četvrtom minutu nadoknade na oduševljenje domaćih isti igrač doneo izjednačenje!

R2-2C by ourmatch
Semafor 24. kola Premijer lige:
Arsenal – Liverpul 2:2 (Žiru 65, Volkot 67 – Suarez 5, Henderson 60)
Everton – VBA 2:1 (Bejns 29, 45+1. jedanaesterac – Long 65)
Norič – Totenhem 1:1 (Hulahan 32 – Bejl 80)
Fulam – Vest Hem 3:1 (Berbatov 10, Rodalega 49, O` Brajan 90. autogol – Nolan 48)
Mančester junajted – Sautempton 2:1 (Runi 8, 27 – Rodrigez 3)
Reding – Čelzi 2:2 (Le Fondre 87, 90+4 – Mata 45, Lampard 66)