Rekordni nagradni fond na US Openu

Izvor: B92, 09.Jul.2010, 00:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rekordni nagradni fond na US Openu

Organizatori Otvorenog prvenstva SAD u tenisu najavili su da će nagrade na ovogodišnjem turniru biti najveće u istoriji tog sporta.

U ponedeljak je saopšteno da će pobednici u muškom i u ženskom singlu biti nagrađeni sa rekordnih 1,7 miliona dolara.

Teniska asocijacija SAD saopštila je i da će ovogodišnji US Open imati ukupan nagradni fond od 22,6 miliona dolara, što je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za milion dolara više nego prošle godine.

Nagrade u obe konkurencije povećane su za skoro sedam odsto u odnosu na prošlu godinu, a pobednici u singlu imaju mogućnost da inkasiraju i dodatni bonus od milion dolara, koji se dodeljuje na osnovu rezultata na deset turnira US Open serije.

Ovogodišnji US Open počinje 30. avgusta i traje do 12. septembra.
Pogledaj vesti o: US Open

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.