Real preokretom do 5/5 – Japanac podsetio Madriđane kakvog su igrača pustili

Izvor: B92, 17.Sep.2023, 23:28

Fudbaleri madridskog Reala savladali su Real Sosijedad na svom terenu 2:1 u meču petog kola La Lige i održali se na čelnoj poziciji.

Strelci za Anćelotijev tim u drugom poluvremenu bili su Valverde i Hoselu.

Kod oba gola asistirao je Fran Garsija.

"Kraljevski klub" je tako uspeo da nadoknadi minus iz prvog dela igre, još iz petog minuta, kada je Barenečea doveo Baskijce u vođstvo.

Inače, sjajan meč za goste odigrao je Japanac Takefusa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kubo, nekadašnji igrač Reala, koji nije dobio šansu u Madridu pa je bio na nekoliko pozajmica sve vreme ugvora, pre odlaska prethodne godine.

Vratio se željan da pokaže koliko je Real pogrešio što ga je pustio da ode, i pokazao klasu - bio je najbolji akter utakmice.

Na njegovu štetu, poništen mu je efektan gol u prvom poluvremenu pri vođstvu gostiju 1:0, zbog toga što je jedan igrač gostiju, u momentu udarca Kuba, bio u ofsajd poziciji i ometao Kepu.

Tako se Japancu nije stvarila želja da se na neki način osveti Realu i pokaže da je ipak "materijal" za najveći klub na svetu.

Izdržali su igrači Reala i vragolije Japanca, i rezultatski minus, i pritisak u prvom poluvremenu, imali i sreće da ne budu u većem zaostatku, da bi nakon odmora povratili energiju i povezali redove.

Nije ovo večeras bila spektakularna partija Anćelotijevog tima koji je više na borbu i želju, nego na suvi kvalitet preokrenuo i došao do pobede.

Važan šraf za trijumf bio je Fran Garsija koji je pripremio šanse iz kojih su Valverde i Hoselu postigli golove.