Izvor: B92, 31.Okt.2008, 01:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Real poražen, De la Red kolabirao
Fudbaleri Real Madrida poraženi su u Kupu Kralja od Real Uniona sa 3:2, a igrač Madriđana Ruben de la Red iznet je sa terena nakon što se onesvestio.
Real Union je do senzacionalne pobede došao golovima Dominkveza (2) i Beristajna, dok su strelci za 'kraljevski klub' bili Iguain i Saviola. To je bio novo veliko iznenađenje Kupa Kralja, posle poraza Viljareala i Sevilje. Meč je obeležio i kolaps fudbalera Reala Rubena de la Reda, koji je nakon toga odveden u bolnicu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
U 13. minutu De la Red se srušio na travu dok se trčeći vraćao prema centru igrališta.
Lekari su odmah pružili prvu pomoć fudbaleru, koji je ležao bez svesti. Kada se osvestio, De la Red je na nosilima iznet sa terena i odvezen u bolnicu.
Španski mediji naveli su da je dvadesettrogodišnjem fudbaleru opao krvni pritisak.
Igrač Reala kolabirao tokom kup utakmice
Izvor: Mondo, 31.Okt.2008
Ruben de la Red kolabirao je u četvrtak uveče tokom utakmice španskog Kupa kralja sa Real Unionom zbog čega je odmah prevezen u bolnicu.















