Izvor: RTS, 11.Jul.2020, 00:16

Real ne posustaje, titula je na dohvat ruke

Fudbaleri madridskog Reala savladali su na svom stadionu ekipu Deportivo Alavesa sa 2:0 u poslednjem meču 35. kola La Lige.
Novi trijumf "kraljevskog kluba" nije se razlikovao mnogo od svih prethodnih, od kako je sezona nastavljena.

Utakmicu, koja je većim delom bila otvorena, nije odlikovala previše ubedljiva igra Reala, a ponovo će jedna od glavnih tema u Španiji biti VAR tehnologija.
Nije dugo trebalo domaćoj ekipi da povede na "Alfredo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << di Stefano" stadionu. Igrao se 11. minut, kada je gostujuća ekipa skrivila jedanaesterac, koji je u gol pretvorio ovoga puta Benzema, jer Ramosa nije bilo u protokolu zbog skupljenih žutih kartona.
Usledio je duži period igre u kojem nije viđeno previše šansi, pa je rezulat ostao isti do poluvremena.
U početku drugog dela igre, Real stiže do drugog i ispostaviće se, poslednjeg gola na meču.
Benzema je uposlio Asensija, a mladi španski fudbaler je matirao Himeneza i postavio konačnih 2:0. VAR tehnologija morala je da interveniše i kod drugog gola "Blankosa", ali se ustanovilo da je Asensio bio u dozvoljenoj poziciji.
Real je pobedom stekao četiri boda prednosti u odnosu na ljutog rivala, ekipu Barselone. Do kraja sezone u La Ligi ostalo je još tri utakmice, pa je Real u odličnoj poziciji da podigne trofej domaćeg prvenstva.
U drugom meču koji je odigran u petak, Granada je kao gost savladala ekipu Sosijedada sa 3:2. Golove u pobedničkoj ekipi postigli su Puertas, Soldado i Duarte, dok su strelci za domaćina bili Merino i Ojarzabal.