Izvor: RTS, 22.Apr.2021, 13:29

Real "kolo vodi", Alaves iznenadio "žutu podmornicu"

Fudbaleri madridskog Reala savladali su u gostima Kadiz sa 3:0 i, bar nakratko, preuzeli lidersku poziciju u La Ligi.
Real je bez mnogo muke došao do pobede nad Kadizom.

Benzema je u 30. minutu iskoristio penal, a Odriozola je povisio tri minuta kasnije.
Benzema je u 40. minutu postigao svoj drugi gol i doneo Realu ogromnu prednost.
Real je prvi na tabeli španskog prvenstva sa 70 bodova, koliko ima i Atletiko, ali "jorgandžije" >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << imaju utakmicu manje.
Sevilja je ostvarila cilj - pobedila je Levante u gostima i upisala nova tri boda.
Jedini gol na meču delo je En Nesirija, koji je zatresao mrežu u 53. minutu meča.
Alaves je na svom terenu priredio iznenađenje, pošto je pobedio Viljareal sa 2:1.
Hoselu je doneo domaćima prednost u 17. minutu.
Pako Alkaser je izjednačio u 50, a Mendez je obezbedio pobedu Alavesa u 80. minutu utakmice.
Osasuna je sa 3:1 savladala Valensiju, Betis i Bilbao su odigrali bez golova, dok su Elče i Valjadolid odigrali nerešeno 1:1.